• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Kartuş ve tonerin bittiğini nasıl anlarız ?

Kartuş ve toner ne zaman değiştirilmeli , kartuş tonerin bitip bitmediğini nasıl anlarız ?Bu sorunun üç ana başlıkta cevabını bulabiliriz :1 : Kartuş yada toneriniz çipli ise , zaten çip üzerinde yüklü olan baskı adetinin azalması sebebi ile cihazınız "kartuş / toner az" uyarısı verecektir.2 : Çip adet yüklü olsa da olmasa da , baskı fazlalığı nedeni ile mürekkep yada toner tozu tükenmiş olabilir. Çip %40 dolu görünüyor olabilir ; ama öyle yoğun baskılar almışsınızdır ki , çip adetinden bağımsız olarak toz bitmiştir.

Bu da silik basmaya sebep olacaktır. Böylece kartuş yada toner bitti olarak algılayabilirsiniz.3 : Çip de dolu olabilir , toz da  .. Fakat çok yoğun baskı alma sebebi ile toner atık haznesi dolmuş olabilir. Böylece , çıktı alırken kağıt üzerinde siyah lekeler görürünüz. Çöp / atık haznesi dolduğu için , yeni aldığınız baskılardaki "atık tozu" çöp haznesine atamayan toner , atık tozu dışarı akıtacak ve bu da kağıda leke , yada yazıcı içine toz akıtma olarak yansıyacaktır.
Özetle ,

Kartuş yada toner dolumu profesyonel bir iştir. Ve mutlaka aldığınız çıktı adetine ve çıktıdaki baskı koyuluğuna bağlıdır. Bazen çip bitmese de toz bitebilir ; bu çok doğal bir durumdur.

Bazen de toz bitmez ama çip kontörü biter .

Bu vb durumlar olağan şeylerdir çünkü sürekli aynı yoğunlukta birebir aynı çıktılar almıyoruz.
Kaliteli baskılar dileriz.

Serdar Özgül ; 11.05.2016
10 / 10 / 10 / 10 / 10

kartuş toner baskı koyuluğu ayarlama
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler