• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950
  • https://plus.google.com/+izmirkartuştonerdolumİzmir

Kartuş ve tonerin bittiğini nasıl anlarız ?

Kartuş ve toner ne zaman değiştirilmeli , kartuş tonerin bitip bitmediğini nasıl anlarız ?Bu sorunun üç ana başlıkta cevabını bulabiliriz :1 : Kartuş yada toneriniz çipli ise , zaten çip üzerinde yüklü olan baskı adetinin azalması sebebi ile cihazınız "kartuş / toner az" uyarısı verecektir.2 : Çip adet yüklü olsa da olmasa da , baskı fazlalığı nedeni ile mürekkep yada toner tozu tükenmiş olabilir. Çip %40 dolu görünüyor olabilir ; ama öyle yoğun baskılar almışsınızdır ki , çip adetinden bağımsız olarak toz bitmiştir.

Bu da silik basmaya sebep olacaktır. Böylece kartuş yada toner bitti olarak algılayabilirsiniz.3 : Çip de dolu olabilir , toz da  .. Fakat çok yoğun baskı alma sebebi ile toner atık haznesi dolmuş olabilir. Böylece , çıktı alırken kağıt üzerinde siyah lekeler görürünüz. Çöp / atık haznesi dolduğu için , yeni aldığınız baskılardaki "atık tozu" çöp haznesine atamayan toner , atık tozu dışarı akıtacak ve bu da kağıda leke , yada yazıcı içine toz akıtma olarak yansıyacaktır.
Özetle ,

Kartuş yada toner dolumu profesyonel bir iştir. Ve mutlaka aldığınız çıktı adetine ve çıktıdaki baskı koyuluğuna bağlıdır. Bazen çip bitmese de toz bitebilir ; bu çok doğal bir durumdur.

Bazen de toz bitmez ama çip kontörü biter .

Bu vb durumlar olağan şeylerdir çünkü sürekli aynı yoğunlukta birebir aynı çıktılar almıyoruz.
Kaliteli baskılar dileriz.

Serdar Özgül ; 11.05.2016
10 / 10 / 10 / 10 / 10

kartuş toner baskı koyuluğu ayarlama


Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
izmir toner telefon adres ve facebook
Toner dolumu sebepleri
İzmir bornova en ucuz lazer epilasyon fiyatları
Google ilk sayfada nasıl çıkarım sorusunun cevabı
kartuş toner fırsatları
Toner Silik Basma Çözümü
Linkler ve Makaleler