• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Seo ve google trends ilişkisi , nasıl kullanılır ?

seo yani arama motoru optimizasyonunda google trends kullanımı ve önemi , web sitemi nasıl üst sıralara taşırım ?

Günlük olarak arama motorlarında ternd olan yani en çok aranan kelime ve tamlamalar nelerdir ?

google trends ve seo açısından önemi


24.04.2016 itibari ile google trends akışına baktığınızda , yukarıdaki gibi bir durumla karşılaşacaksınız. Hatta bu tablo saat saat bile farklılık gösterebilmektedir.


Arama motorlarında en çok ne aranıyorsa , internet sitenizde o konulara dair özgün ve yararlı içerikler oluşturarak websitenizi indeksletebilirsiniz.En bilgi sahibi olduğunuz trend konuyu bulup , o konuda biraz araştırma yapmak ve özgün bir içerik oluşturmak ; farklı ve özgün görseller ile donatarak ve hatta konu hakkında gene özgün bir video çekerek sitenizde yayınlayabilir ve search console kullanıyorsanız , yayınladığınız linki googlebot a anında tarattırabilirsiniz.


googlebot nedir ve google trends nedir ?Özgün içerik ve google trends sıralamalarını takip ederek oluşturulan gündeme dair makaleler ve yazılar sayesinde ön sıralarda çıkma imkanınız doğar .Web sitenizin durağan kalması , yenilenmemesi , özgün içeriklerle dinamik bir şekilde ilerlememesi gibi durumlar , sıralamada değer kaybı yaşamanıza sebep olur. Bu nedenle internet sitenizin yaşıyor ve gelişiyor olduğunu hissettirmenin en önemli unsuru özgün içerikli makalelerdir.

Yaptığınız işe dair inceleme yazıları , kullanıcı yorumları , analizler , ürün tanıtımları , sektörel haberler , gelişmeler yani dinamik olan her şey konunuz olabilir.

Hatta şu an benim yaptığım gibi , işimle alakasız gibi görünen ama aslına çok alakalı olan bir konuya dair bile inceleme yazısı hazırlayabilirsiniz.


google trends sayesinde üst sıralarda çıkmakizmir kartuş toner dolumu ve muadil toner satışı sitemi google trends sıralamalarını takip ederek her gün güncelliyorum.

Gündemde olan konular içinden bana en yakın bir konuyu seçip , web sitemin yönetim paneline giriyor ve link oluştur sekmesini tıklayarak , o konuya dair elimdeki özgün kaynakları ve kompozisyon yeteneğimi kullanarak makale yada inceleme yazıyorum.Bunu sırf iş olsun diye yapmıyorum ; Önceliklerim :

farklı ve özgün olmak , fayda sağlamak ve link tıklanığında okuyucularıma yararlı bir fikir verebilmek.Arama motoru optimizasyonu yani seo açısından google search console , google analytics ve google trends çok ama çok önemlidir .

Ve ayrıca google plus ve google yerel işletmeler kaydınızı da mutlaka yapın derim.

google trends e nasıl nerden ulaşırım
Yukarıdaki görseli tıklayarak google trends ana sayfasına ulaşabilirsiniz. Dilerim faydalı bir yazı olmuştur ve işinize yarayacak en ufak dahi olsa bir bilgi bulabilmişsinizdir.

Sevgi ile kalın.


Serdar Özgül ; 24.04.2016 , 10 10 10 10
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler