• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950
 • https://plus.google.com/+izmirkartuştonerdolumİzmir

Canon pixma g serisi yazıcılar pixma g3400 , g2400 ve g1400 incelemesi , orjinalinde kendinden mürekkep tanklı yazıcılar ve incelemeleri

Canon pixma g serisi yazıcılar pixma g3400 , g2400 ve g1400 incelemesi , orjinalinde kendinden mürekkep tanklı yazıcılar ve incelemeleri ,

Epsondan sonra Canon da , fabrika çıkışı orjinal mürekkep tanklı yazıcı üretmeye başladı.

Canon pixma g1400 mürekkepli tanklı yazıcı incelemesiNufus arttıkça , üretim de arttı buna bağlı olarak kullanım miktarı da. Bu durum üretici firmaların iştahını kabartıyor ; haliyle rekabet de artıyor.

Özellikle HP ve Epson un mürekkepli yazıcılarda yaptığı atılım , bu işin ustası olan Canon'u biraz geride bırakmıştı.


Canon pixma g2400 mürekkepli tanklı yazıcı incelemesi


Aslına bakarsak , Sonradan Ciss sistemi yani yazıcıya yandan tank eklenerek , tükenmeyen kartuşlu depolu mürekkepli yazıcı haline getirilen yazıcılar arasında Canon ilk sıradadır.

Hal böyle olunca , madem engel olamıyorum , o zaman ben üretirim prensibi ile Canon da kendi mürekkep tanklı yazıcı modellerini üretmiş.mürekkepli yazıcılarda yaşanan sorunlar ve çözümleri
Çok uzun bir yazı yazmak yerine , verimli ve net ifadeler içeren bir yorum daha faydalı olacaktır : Teoride mükemmel gibi görünse de pratikte daima sıkıntılı ve insanı çileden çıkartacak derecede sorunlu bir tercihtir mürekkepli yazıcılar.


Binlerce sayfa basarsınız , şişesi yirmi liraya mürekkep alıp doldurur geçersiniz , sayfa başı maliyette şu kadar avantajınız olur vs vs..Harika bir masal , muhteşem bir rüya gibi değil mi ???Sekiz yıla yakındır bu sektördeyiz , bu mürekkepli yazıcı tarafında gördüğümüz şahit olduğumuz sıkıntıları yazsak kitap olur.


 • Kartuşlar Hava yapar
 • Isı farkı nedeni ile donar yada akıtır
 • Yazıcı baskı hızı kaplumbağa hızındadır
 • Orjinal mürekkep harici mürekkep kullanıldığında sorunlar başlar
 • Kartuşların çipleri yanar , cihaz kartuşu tanımaz
 • Hortumlar büzüşür yada yerinden çıkar ortalık mürekkep olur
 • Baskı kalitesi asla lazer yazıcı gibi olmaz , sıvı olduğu için yoğun baskılarda kağıt sanki ıslakmış gibi büzüşür
 • İç mekanizması çok dayanıksızdır ; kartuş hizalama vb konularda sıkıntılar çıkar , harfin biri üstte biri altta kalır vs vs..


Bunlar karşılaştığımız belli başlı sorunlar ; sizin de başınıza gelir gibi bir kesinlik elbette yok ; "Ben yıllardır kullanıyorum tek sıkıntı yaşamadım" diyenler mutlaka olacaktır

Ama çok inanıyoruz ki bu kişilerin sayısı yüzde on'u geçmez.canon ve epson mürekkepli yazıcı kıyaslaması karşılaştırması


Forum sitelerinde , şikayet sitelerinde ve daha bir çok alanda rastlayacağınız üzere , bir hafta rahat kullanılıyorsa , bir hafta da serviste zaman geçirilir.

Mürekkep kafası dondu , kartuş ağzı tıkandı , yazıyı aynı hizada yazmıyor , resim yada fotoğraf basıyorum çizgi çizgi çıkarıyor ; renkleri soluk yazdırıyor ve sürekli kağıt sıkışıyor ; tanklı yazıcı hava yaptı baskı alamıyorum.

şikayetleri ile geçer zamanınız. Üstelik , arada bir değiştirmeniz gereken kartuşlardan bahsetmiyoruz bile. Orjinal kartuş fiyatları zaten ateş pahasıdır.DAKİKADA 5 SAYFA .. BEKLE ARKADAŞIM BEKLE..


Renkli baskı adetini dakikada beş sayfa olarak belirtiyorlar (ortalama adet)

Kulaklarınız şöyle bir sese aşina olacak demektir : zıtt zııı zıııtttt zıttt zıızıt zızıt..sessizlik ve bekleyiş..sonra tekrar zıııtt zı zı zııııt zıııt...hooop durdu..noldu ? kağıt sıkıştı..

Kağıdı çıkar ama yırtıp içerde parça bırakmadan..Yazıcıyı aç kapa..Açıldı mı ? Bir şey yazıyor "Mürekkep sistemi hatası servisi arayın" ..Eyvah gene mi servise taşıyacağım yazıcıyı ??


tonerli renkli yazıcı çeşitleri


Sonuç olarak , mürekkepli yazıcıların teorideki göze ve kulağa hoş gelen avantajları , iş pratiğe döndüğünde eziyete dönüşüyor.

Her gün yeni bir lazer yazıcı piyasaya sürülüyor ve teorik olarak bu mürekkepli yazıcıların özellikleri pratiğe uygun olsaydı , dünyada lazer yazıcı diye bir şeyin kalmaması gerekirdi.

Kim 7000 sayfa çıktıyı 100 TL ye alabileceği bu muhteşem ?? mürekkepli yazıcılar varken hem de inanılmaz ucuzken , kalkıp 1.500 TL verip renkli lazer yazıcı alırdı ki ? Deli mi bu insanlar ?

Hayır deli değiller. Geçmişlerinde mutlaka bir mürekkepli yazıcı var ; çilesini kahrını sıkıntısını çekmiş yaşamış ve bir daha tövbe demiş insanlar..

Bizden söylemesi.. son karar elbette sizin..

Kaliteli baskılar..


renkli muadil kartuş toner fiyat listesi


Serdar Özgül ; 24.03.2016 , 10 10 10 10

Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
izmir toner telefon adres ve facebook
Toner dolumu sebepleri
İzmir bornova en ucuz lazer epilasyon fiyatları
Google ilk sayfada nasıl çıkarım sorusunun cevabı
kartuş toner fırsatları
Toner Silik Basma Çözümü
Linkler ve Makaleler