• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Canon pixma g serisi yazıcılar pixma g3400 , g2400 ve g1400 incelemesi , orjinalinde kendinden mürekkep tanklı yazıcılar ve incelemeleri

Canon pixma g serisi yazıcılar pixma g3400 , g2400 ve g1400 incelemesi , orjinalinde kendinden mürekkep tanklı yazıcılar ve incelemeleri ,

Epsondan sonra Canon da , fabrika çıkışı orjinal mürekkep tanklı yazıcı üretmeye başladı.

Canon pixma g1400 mürekkepli tanklı yazıcı incelemesiNufus arttıkça , üretim de arttı buna bağlı olarak kullanım miktarı da. Bu durum üretici firmaların iştahını kabartıyor ; haliyle rekabet de artıyor.

Özellikle HP ve Epson un mürekkepli yazıcılarda yaptığı atılım , bu işin ustası olan Canon'u biraz geride bırakmıştı.


Canon pixma g2400 mürekkepli tanklı yazıcı incelemesi


Aslına bakarsak , Sonradan Ciss sistemi yani yazıcıya yandan tank eklenerek , tükenmeyen kartuşlu depolu mürekkepli yazıcı haline getirilen yazıcılar arasında Canon ilk sıradadır.

Hal böyle olunca , madem engel olamıyorum , o zaman ben üretirim prensibi ile Canon da kendi mürekkep tanklı yazıcı modellerini üretmiş.mürekkepli yazıcılarda yaşanan sorunlar ve çözümleri
Çok uzun bir yazı yazmak yerine , verimli ve net ifadeler içeren bir yorum daha faydalı olacaktır : Teoride mükemmel gibi görünse de pratikte daima sıkıntılı ve insanı çileden çıkartacak derecede sorunlu bir tercihtir mürekkepli yazıcılar.


Binlerce sayfa basarsınız , şişesi yirmi liraya mürekkep alıp doldurur geçersiniz , sayfa başı maliyette şu kadar avantajınız olur vs vs..Harika bir masal , muhteşem bir rüya gibi değil mi ???Sekiz yıla yakındır bu sektördeyiz , bu mürekkepli yazıcı tarafında gördüğümüz şahit olduğumuz sıkıntıları yazsak kitap olur.


 • Kartuşlar Hava yapar
 • Isı farkı nedeni ile donar yada akıtır
 • Yazıcı baskı hızı kaplumbağa hızındadır
 • Orjinal mürekkep harici mürekkep kullanıldığında sorunlar başlar
 • Kartuşların çipleri yanar , cihaz kartuşu tanımaz
 • Hortumlar büzüşür yada yerinden çıkar ortalık mürekkep olur
 • Baskı kalitesi asla lazer yazıcı gibi olmaz , sıvı olduğu için yoğun baskılarda kağıt sanki ıslakmış gibi büzüşür
 • İç mekanizması çok dayanıksızdır ; kartuş hizalama vb konularda sıkıntılar çıkar , harfin biri üstte biri altta kalır vs vs..


Bunlar karşılaştığımız belli başlı sorunlar ; sizin de başınıza gelir gibi bir kesinlik elbette yok ; "Ben yıllardır kullanıyorum tek sıkıntı yaşamadım" diyenler mutlaka olacaktır

Ama çok inanıyoruz ki bu kişilerin sayısı yüzde on'u geçmez.canon ve epson mürekkepli yazıcı kıyaslaması karşılaştırması


Forum sitelerinde , şikayet sitelerinde ve daha bir çok alanda rastlayacağınız üzere , bir hafta rahat kullanılıyorsa , bir hafta da serviste zaman geçirilir.

Mürekkep kafası dondu , kartuş ağzı tıkandı , yazıyı aynı hizada yazmıyor , resim yada fotoğraf basıyorum çizgi çizgi çıkarıyor ; renkleri soluk yazdırıyor ve sürekli kağıt sıkışıyor ; tanklı yazıcı hava yaptı baskı alamıyorum.

şikayetleri ile geçer zamanınız. Üstelik , arada bir değiştirmeniz gereken kartuşlardan bahsetmiyoruz bile. Orjinal kartuş fiyatları zaten ateş pahasıdır.DAKİKADA 5 SAYFA .. BEKLE ARKADAŞIM BEKLE..


Renkli baskı adetini dakikada beş sayfa olarak belirtiyorlar (ortalama adet)

Kulaklarınız şöyle bir sese aşina olacak demektir : zıtt zııı zıııtttt zıttt zıızıt zızıt..sessizlik ve bekleyiş..sonra tekrar zıııtt zı zı zııııt zıııt...hooop durdu..noldu ? kağıt sıkıştı..

Kağıdı çıkar ama yırtıp içerde parça bırakmadan..Yazıcıyı aç kapa..Açıldı mı ? Bir şey yazıyor "Mürekkep sistemi hatası servisi arayın" ..Eyvah gene mi servise taşıyacağım yazıcıyı ??


tonerli renkli yazıcı çeşitleri


Sonuç olarak , mürekkepli yazıcıların teorideki göze ve kulağa hoş gelen avantajları , iş pratiğe döndüğünde eziyete dönüşüyor.

Her gün yeni bir lazer yazıcı piyasaya sürülüyor ve teorik olarak bu mürekkepli yazıcıların özellikleri pratiğe uygun olsaydı , dünyada lazer yazıcı diye bir şeyin kalmaması gerekirdi.

Kim 7000 sayfa çıktıyı 100 TL ye alabileceği bu muhteşem ?? mürekkepli yazıcılar varken hem de inanılmaz ucuzken , kalkıp 1.500 TL verip renkli lazer yazıcı alırdı ki ? Deli mi bu insanlar ?

Hayır deli değiller. Geçmişlerinde mutlaka bir mürekkepli yazıcı var ; çilesini kahrını sıkıntısını çekmiş yaşamış ve bir daha tövbe demiş insanlar..

Bizden söylemesi.. son karar elbette sizin..

Kaliteli baskılar..


renkli muadil kartuş toner fiyat listesi


Serdar Özgül ; 24.03.2016 , 10 10 10 10
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler