• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Samsung yazıcılarda yazılım güncellemesi ve çalışmayan toner çipleri , versiyon nedeni ile çalışmayan yazdırmayan baskı vermeyen mlt-d111 toner çözümü

Samsung yazıcılarda yazılım güncellemesi ve çalışmayan toner çipleri , versiyon nedeni ile çalışmayan yazdırmayan baskı vermeyen mlt-d111 toner çözümü ,


SAMSUNG EXPRESS SL M2020 VE M2070 TONER DOLUMU İÇİN TIKLAYINIZDEĞERLİ DOSTLAR, BU VB YAZICILARA RESET YAZILIM ATMIYORUZ. TONERLERİ ÇİPLİ DOLMAKTADIR. SELAMLAR.


Son zamanlarda yazıcı (printer) üreticileri , orjinal sarf malzeme satabilme adına , muadil ürün yada dolum ürün sektörüne karşı savaş halindeler.

Bu sektörede yer alan bir oyuncu olarak , empati yaptığımda , hak vermiyor da değilim. Fakat sadece onların gözü ile bakarsam durum böyle..

Ama ülke olarak ithalat nedeni ile ciddi cari açık veren bir durumda sıkıntılı günler yaşıyor olmamız , ve orjinal ürünlerdeki fiyat uçukluğu nedeni ile onların bakış açıları beni hiç ilgilendirmiyor.samsung ml 2020 ve m2070 toner çipi çalışmıyor sorunu çözümüSAMSUNG Xpress SL M2020 Yazıcı ve SAMSUNG Xpress SL M2070 Fonksiyonel Yazıcı ,mlt - d111 toner kullanıyor ; ve toner dolumu açısından çip değişimi şart.

Her ne kadar bu modellerde reset yazılım vb çözümler var dense de , biz bu yazıcılarda yapılacak her türlü müdehalenin , yazıcının tekrar kullanılamayacak hale gelmeye sebep vereceğini düşünüyoruz.

Bu nedenle reset yazılım vb çözüm arayışlarından uzak durmanızı nacizane öneririz.
mlt d111 muadil toner ve toner dolumu
Samsung'un , Hp nin ardından mart ayı içinde laser yazıcı modellerinin firmware update'ini yaptı şeklinde bir haber aldık. Yakın zamanda Oki'den de benzer bir yazılım güncelleme bekliyoruz ; hatta yapılmış bile olabilir.Yani, yazıcı işlemcisinde yer alan yazılım güncellemesini yaptı ve son güncelleme ile birlikte piyasadaki toner çipleri (orjinal olanlar hariç) çalışmaz hale geldi.Tonerin hemen sağ yanında bulunan bir hazne içinde yer alan , telefon simcardına benzeyen toner çipi , baskı adetini içinde barındırır ve yazıcıya takıldığında , yazıcıda bulunan iletken ayaklar bu toner çipine temas ederek , yazıcıda toner olduğunu ve baskı adetinin ne kadar kaldığını buradan okur.
samsung yazıcılar için uyumlu çalışan toner çipleri
Bu çipleri üreten firmalar (Genelde Çin ve Taiwan) , mevcut son versiyonu baz alarak üretim yaparlar. Bu nedenle yazıcıda versiyon güncelleme olmadığı sürece çalışmalarında sıkıntı yoktur.

Fakat ne zaman ki yazıcı üreten firma , uzaktan bağlantı ile haberiniz olarak yada olmadan güncelleme yayınladığında, artık bu çiplerin yazıcı nazarında bir değeri kalmaz.

Amaç da budur zaten.lazer yazıcılarda firmware update ne demek , versiyon ne demek
Gözlemlediğimiz kadarı ile Mart 2016 itibari ile HP nin ardından Samsung da lazer ve inkjet yazıcılarda versiyon güncelleme yaptı ve piyasadaki eski versiyon toner çiplerinin hiçbiri şu an çalışmıyor.


Yazıcıya toneri taktığınızda kırmızı hata ışığı yanıyor ve baskı alamıyorsunuz.
ÇÖZÜM


Toner dolumu yaptırdıysanız , bu hizmeti satın aldığınız firma ile görüşün . Ellerinde yeni versiyon çip olmayabilir ; onlar da çip satın aldıkları ithalatçı firma ile irtibat kurup size çözüm üreteceklerdir.

Bu işlem zaman alacaktır anlayışlı ve sabırlı olun.

Muadil toner satın aldıysanız da aynı şekilde satın aldığınız firma ile görüşün.

Biz sadece toner çipi satmıyoruz. Bu nedenle bizi arayarak sadece toner çip değişimi istemeyen lütfen. Eğer isterseniz dahi , toner dolum ücreti talep edeceğimizi bilin.

Bizimle çalışan müşterilerimiz için stokta çip tutuyor , versiyon güncellemelerini takip etmek için yazıcı satın alıp sürekli test ve ar-ge yapıyoruz.

Mesele , her şey normal akışındayken yardımcı olmak değil ; mesele akışın değişimini öngörmek ve hazırlıklı olmak meselesi.


Dilerim bu makale yardımcı olmuştur.

Ucuz olanı değil ; kaliteli ve uygun fiyatlı olanı seçin.

Esen kalın.

28.07.2018
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler