• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Hp kartuşlarda bir veya fazla kartuş eksik veya zarar görmüş olabilir hata mesajı ve çözümü

Hp kartuşlarda bir veya fazla kartuş eksik veya zarar görmüş olabilir , bunları çıkarın ve yeni kartuşlarla değiştirin hata mesajı ve çözümü ,

Özellikle hp 950xl ve 951 xl gibi yeni nesil kartuşlarda , sıkça gördüğümüz ve göreceğimiz sinir bozucu mesajdır.

NE YAZIK Kİ BU SORUNU ÇÖZECEK YÖNTEMLERİMİZ İŞE YARAMAMAKTADIR. ORJİNAL KARTUŞ ALMANIZI ÖNERİRİZ.

hp bir veya fazla kartuş eksik veya zarar görmüş hata mesajı

Böyle bir ekran görüntüsü ile karşılaştığınızda bilmelisiniz ki büyük ihtimalle kartuşları doldurtuyor ; yada muadil kartuş kullanıyorsunuz. Ve bu kartuşlarla gelen çipler , eski nesil kalmışlar.

Yani Hp , yazıcınızın firmware versiyonunu update etmiş. Türkçesi yazılım güncellemiş.


Eğer orjinal kartuş kullanıyor ve böyle bir mesaj alıyorsanız
; kartuş çiplerinin üzerinde kir yada mürekkep olup olmadığını , baskı kafasında çiplerin temas ettiği ayakların zarar görüp görmediğini gözle kontrol edin lütfen.

hp pro 8610 kartuş reset hatası

Yapılacak çok fazla şey yok , sakın olaki hp kartuşlu yazıcılardaki soft reset , semi reset , full reset olaylarına girmeyin ; youtube araştırmalarının çoğu hezeyanla biter.

Cihazın geridönülmez bir halde zarar görmesine sebep olabilirsiniz.En makul çözüm : dolum yaptırdıysanız dolumcunuzu aramak durumu anlatmak ve mümkünse ücret iadesi talep etmek (üzerinden kısa bir zaman geçmiş ve yazıcıyı çok kullanmamışsanız ) ; muadil kartuş aldıysanız da gene aldığınız yer ile iletişim kurarak , hp mürekkepli yazıcılardaki yeni güncellemeye uygun kartuş çipi talep etmeniz olacaktır.

hp 950 xl ve 951xl çipi çalışan kartuş
Hp gibi teknoloji yoğun firmalar ; zaman zaman yaptıkları güncellemelerle , muadil kartuşları kullanılmaz hale getirirler. Kendilerince haklılar çünkü orjinal ürün satmak ve tüm cihazlarında orjinal ürün kullandırmak gibi bir hedefleri var. Muadil üretici firmalar da , yeni versiyonları analiz edip kısa zamanda uyumlu çipler ürettirerek , bu pazardan pay alma adına sürekli karşılık verirler.Bizim yılların verdiği tecrübe ile tavsiyemiz : LÜTFEN MÜREKKEPLİ YAZICI ALMAYIN ! TONER DOLUMU UYGUN LAZER YAZICI TERCİH EDİN.

mürekkepli yazıcı yerine lazer yazıcı tavsiyesi


Serdar Özgül ; 18.03.2016 / 10 10 10 10
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler