• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Epson mürekkepli yazıcılarda yazdırma kafası sorunu ve temizlenmesi

Epson mürekkepli inkjet yazıcılarda yazdırma kafası arızası sorunu ve temizlenmesi çözümü :

BU KONUDAKİ DESTEĞİMİZ ARTIK İŞE YARAMAMAKTADIR , LÜTFEN ARAMAYINIZ.

BASKI YAZDIRMA KAFASI TEMİZLEME HİZMETİMİZ SONA ERMİŞTİR !!

LÜTFEN BU KONU İÇİN ARAMAYINIZ.


Mürekkepli yazıcılara dair bakış açımı beni tanıyanlar bilir , oldum olası sevmedim ; seveceğimi de sanmıyorum ; ama konulara objektif yaklaşıp , sorun yaşayanlara yardım eli uzatmak daima sevdiğim bir şeydir.

BASKI KAFASI ÖNEMLİDİR


Mürekkepli yazıcıların en önemli parçalarından biridir yazdırma baskı kafası . Kartuşları yada kartuş tanklarını bir depo olarak düşündüğünüzde , baskı kafalarını da bu depodan mürekkep çeken ve kağıda püskürten parça olarak düşünebilirsiniz.

Epson mürekkepli yazıcı baskı kafası tıkanması ve çözümü
Özellikle epson mürekkepli yazıcılarda orjinal mürekkep dışında mürekkep kullanmayınız. Özel pigment ve ısı ayrımları ile , orjinal dışı mürekkepler baskı kafası gözeneklerini tıkamakta ; ısı ergime farklılığı nedeni ile tortu ve donma gibi sorunlar oluşturarak ; baskı kafasını kullanılmaz hale getirebilmektedir.

Epson orjinal baskı yazdırma kafası r10


Madem mürekkepli yazıcı tercihinde bulundunuz ; tasarruf etmek ve bir yandan da kaliteli ? baskılar almak istiyorsunuz ; bu noktada yapacağınız en doğru hareket orjinal mürekkep kullanmak olacaktır.

Hem garanti unsuru devam eder , hem de sorun yaşamadan siyah ve renkli çıktılar alırsınız.

Alternatif olarak , Alman OCP marka mürekkeplerin , kendi yazıcı modelinize uygun olanını araştırıp , eğer uygun görürseniz deneyebilirsiniz.Baskı kafası tıkandı , yazdırmıyor ; kendim çözüm bulabilir miyim ? Nasıl çözüm bulurum ?

diyorsanız ; olabilecek en pratik çözüm bir kafa açıcı solüsyon temin edip (genelde nozzle man marka solüsyon tercih edilir) , bu solüsyon ile baskı mürekkep akışı kanalında oluşan tıkanmaları çözme yolunu tercih edebilirsiniz.

Tonerli lazer yazıcı tercihi mantıklı mı ?Fakat yılların tecrübelisi bir kartuş toner uzmanı olarak belirtmeliyim ki :
  • Mürekkepli yazıcı önermiyorum
  • İlla alacaksanız bizim önerimiz Canon yazıcıları araştırın ;
  • Laserjet yani tonerli yazıcılardan vazgeçmeyin ,
  • Çok sık renkli baskı almıyorsanız , boşu boşuna renkli yazıcıya para vermeyin , monolaser alın , renkli çıktıları kırtasiye vb yerlerden alarak çözün,
  • Mürekkepli yazıcı kullanıyorsanız , orjinal mürekkepten şaşmayın , güvenilir yerlerden dolum yaptırın yada muadil kartuş satın alın.
  • Ucuza kaçmak çözüm değildir ; kalite arayışından ödün vermeyin.
  • Ucuz karın doyurmak için 2 TL ye tavuk döner seçmek neyse (Artık o et tavuk eti midir ? içinde neler vardır kimbilir ) , Aynı şekilde çok alakasız fiyatlara kartuş toner doldurtmak da aynı sıkıntılı süreçtir.

    Lazer yazıcı tavsiyeleri , tonerli yazıcı tavsiye öneri makalesi
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler