• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Hemen çıkma oranı bounce rate nedir nasıl düşürülür hızlı çözümler

Hemen çıkma oranı bounce rate nedir nasıl düşürülür hızlı pratik çözümler ,


Hepimizin hayali , internet sitemizin google arama sonuçlarında ilk sayfada ve en üstte çıkması. Fakat bunu gerçekleştirmek için bazı önemli unsurlara dikkat etmek gerekiyor.

Bunlardan biri de "hemen çıkma oranı / bounce rate"

Peki nedir bu oran , ne kadar önemli ?Google resmi sitesinde özetle şöyle tanımlıyor : Kullanıcı sizi buluyor ; (bir link , bir reklam , bir arama sonucundan) o linki tıklıyor ; o sayfayı görüyor ve bu sayfanın ötesine geçmeden çekip gidiyor.

  • Örneğin anasayfanıza dair bir adwords reklam kullanıyorsunuz. Kullanıcı bu reklamı görüyor ve ilgisini çektiği için tıklıyor. Anasayfaya ulaştı ; buraya kadar güzel. Ama çeşitli nedenlerle (sizden yada kullanıcı algısından kaynaklanan) bu sayfadan başka bir sayfanıza geçmeden çıkıyor.


BOUNCE RATE YÜKSEK

İşte bu nedenle hemen çıkma oranınız yani bounce rate oranınız yüksek oluyor.bounce rate nedir ?

Ziyaretçinin tek sayfayı ziyaret edip çıkıyor olmasının onlarca sebebi olabilir. Fakat çok ayrıntıya girmeden basit ve pratik çözümler üzerinde ilerleyelim.BASİT VE PRATİK ÇÖZÜMLER :

hemen çıkma oranını nasıl düşürebiliriz ? bounce rate oranı düşük olması iyi midir ?

  • Yukarıda bahsettiğimiz tanıma dönersek , yapmamız gereken şey , ziyaretçiyi organik şekilde sitede gezindirmek .

Özellikle anasayfa dan siteye giriş yapan kullanıcımızı , bir süre anasayfada tutmak (sitede ortalama geçirilen zaman da önemlidir) , burada zaman geçirmesini sağlamak için de "ne yaptığımızı , bu sitenin varoluş amacını , sitenin eğer bir ürün satışı yapıyorsa ne zamandır ve hangi kalitede yaptığını belirten" , çok sıkmayan yormayan ve ilgi çeken bir anasayfa tasarlanmalıdır.

Hangi site olursa olsun , ilk defa ziyaret eden biri için aradaki ziyaretçi ile site arasındaki iletişim sevyesi çok düşüktür.

Müşteri insan , site ise uzaylıdır.Bu nedenle , kanıtlanması ve tatmin edilmesi gereken şeyler vardır.

  • Güven unsuru ve aradığımı burada bularım izlenimi , çok çok önemlidir.
  • Bunu sağlayabilmek için de , kısa öz cümleler ama dolu , içeriği ilginç ve güvenilir ifadeler (sloganlar) bulmak gerekir.


seo için güven ve kalite önemlidirEN KOLAY ÇÖZÜM :


Hemen çıkma oranını düşürmenin en kolay yolu , sitenizde bannerlar yada linkler aracılığı ile gezindirmeyi teşvik etmenizdir.

Örneğin bir ürün satıyorsanız ; "kampanyalı ürünler burada" şeklinde bir banner ile , bir içlink vererek gezinme alanı oluşturabilirsiniz.

Müşteri bu alana geçtiğinde ilgisini çeken yada almak istediği bir ürün varsa , "satın almak yada iletişim için burayı tıklayın" şeklinde gene bir içlink sayesinde gezinti sayfa sayısını arttırmş olursunuz.izmir google seo hizmeti uygun fiyat ve sonuç
BU SİTE 2013 YILINDA TARAFIMCA KURULDU ;


Şu an bu satırları okuduğunuz internet sitemi , üç yıl önce kurdum ve kendi çabalarımla istediğim anahtar kelimelerde ilk sayfada çıkar hale getirdim çok şükür.

  • İnanılmaz bir emek , zevkli ve karşılığını aldığınızda mutlu olduğunuz bir süreç , fakat daima özgün içerik , daima özgün içerik ve daima özgün içerik !!
  • Kopya içeriklerden , kısa süreli kalitesiz backlinklerden uzak , sosyal imlemeyi çok iyi kullanan , buna vakit ayıran , özgün alanlarda izler bırakarak organik seo akışını tasarlayan bir stratejiye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Sabır ve emekle MUTLAKA olacaktır.


İKİ ÖNEMLİ GOOGLE SEO ARACI :
Tüm bunları yaparken , mutlaka google analytics konusunda bilgi sahibi olmalı ve verile kullanmalısınız. Ayrıca google webmastertools hakkında da bilgi sahibi olmalı , doğrulamaları gerçekleştirdikten sonra , her gün en az bir kere girip uyarı mesajı var mı , neler tıklanıyor , neredelerde eksikler var , sitenizin günlük ve aylık hiti nedir , organik aramalardala mı , yoksa referans tıklamlarla mı ziyaret geliyor ; hangi anahtar kelimeler sitenize hit taşıyor takip etmelisiniz.
hit


ÖZGÜN İÇERİK GOOGLE İÇİN ÇOK ÇOK ÖNEMLİ UNUTMAYIN !

Mümkün olduğunca her gün mutlaka bir özgün makale , tanıtım yazısı yada ürün güncelleme ile sitenizdeki organik hareketi diri tutmalısınız.

Dilerim ki kısa da olsa fikir vereceğini umduğum bu yazım faydalı olmuştur.
GOOGLE İLK SAYFADA ÇIKMAK NASIL MÜMKÜN ?Google için çok önemli olan müşteri yorumları ve rich sinippets hakkında bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki yazımı da okuyunuz . Google customers ve google mybusiness platformu sayesinde internet sitenize değer katabilir ; arama sonuçlarında ilk sayfada üstte ve zengin bir içerikle sergilenebilirsiniz. 

Yazar : Serdar Özgül ; 22.02.2016 / 10 / 10 / 10 / 10
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler