• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Yazıcı toner reset yazılım mı , toner sonsuz modül kart ve çip mi ?

Yazıcı toner reset yazılım mı , toner sonsuz modül kart ve çip mi ? ne tavsiye edersiniz ?


Özellikle samsung , xerox ve lexmark yazıcılarda toner çipi hatası nedeni ile , toner sonsuz çip yada yazıcı toner sonsuz reset modül kartı meselesi karşımıza çıkar.

TELEFONDA TEKNİK DESTEK VERMİYORUZ !!

Kısaca herbirini ele alalım :


  • SAMSUNG / XEROX RESET MODÜL KART

Samsung Reset kart


Özellikle samsung ml 2165 , scx 3405 yazıcıların yazılım ve donanım revizyonundan sonra bu kartlar gündeme geldiler.

Eskiden , firmware update (yazılım güncelleme / reset atma ) ile toner sonsuz bir hale gelirken (yazılım olarak) , üretici firmanın aldığı önlemler sayesinde bu yazılım atma işi ortadan kalktı . ( 2014 Ocak sonrası üretilen yada üretici firma tarafından otomatik yazılım güncellenmiş cihazlar için geçerli bir durum.)


Bu durumu , ancak her seferinde toner çipi değiştirerek çözmek mümkün oldu ; fakat çip fiyatlarının yüksek olması , toner dolumu yaptırmak isteyen ve reset yazılımın tadını almış müşteriyi doğal olarak rahatsız etti.

Bu işin argesinde olan mühendisler de "samsung xerox sonsuz reset kartı" icat ettiler.


Teknik detaylara girmeden belirtelim ki ; yazıcı anakartına monte edilen , makineyi sanki toner hep doluymuş gibi bir duruma sokan , bir nevi yazılımı toner daima dolu moduna taşıyan bir kart.


Fiyatlar 200 TL lerden başladı , 120 ila 150 TL ye kadar geriledi.

Kartın montajı çok zor değil ; anakartının olduğu yere , dişi erkek mantığı ile monte edilebilir kolaylıkta. Satın aldığınız kart üreticisi , size bu şemayı yada video linkini yollayacaktır.SAKINCALAR NELER ?


  • Biz bu kartın ne satışını yaptık ; ne de montajını . Bu teknoloji bizi rahatsız eden , çok da içinde olmak istediğimiz bir teknoloji değil . Anakarta müdehale etmek , yazıcıyı sökmek yeniden toplamak vb hadiselere girmek / girdirmek istemedik. Ayrıca birkaç sıfırlama sonrası yazıcının kilitlendiği , açılmadığı gibi duyumlar da aldık ve yazıcı reset defterini kapattık.BİZİM EN SEVDİĞİMİZ ÇÖZÜM : SAMSUNG TONER SONSUZ ÇİP :

İthalatçımıza yurtdışından samsung ml 2165 ve scx 3405 lere uyumlu toner sonsuz çip getirttik.

Tonerin üzerinde varolan çip ile aynı görüntüde olan bu çip , reset modül kart gibi anakarta değil , bizzat tonerin kendisine takıldığı için , makineyi fiziken açmak , anakarta müdehale etmek gibi dezavantajları ortadan kaldırıyordu.

samsung ml 2165 scx 3405 toner sonsuz çipi

  • Toner dolumu yapılırken , bu çip tonere takılıyor ; müşteriye de bu çipi asla yerinden çıkarmaması ; başka yere dolum yaptıracaksa da bu çipin tek kullanımlık değil "sonsuz toner reset çipi olduğu" belirtiliyor..
  • Bu çip , makineye tonerin dolu olduğunu söyleyen bir yazılım yüklü halde iş görüyor. En pratik ve en sağlıklı çözüm .
  • Çipin satış fiyatı 120 TL ile başladı ve şu an 70 TL ye düşmüş durumda.
  • Ne yazık ki bu çözüm yöntemi şuan sadece d101 tonerlere uygun. ML 2020 ve 2070 (d111 tonerler) için ne yazık ki böyle bir çözüm yok.
ml 2165 scx 3405 toner sonsuz reset çipiYILDA KAÇ DEFA TONER DOLUMU İHTİYACINIZ OLUYOR ?


Eğer üç ayda yada beş ayda bir toner dolumu ihtiyacınız oluyorsa , ne reset yazılım , ne de sonsuz reset çip ihtiyacınız bizce yok.


Tonerinizi klasik tek kullanımlık çiplerle kullanın ve ilave masrafa girmeyin deriz. Firmamızda Çipli d101 tonerler 30 TL ye , çipli d111 tonerler 45 TL ye doluyor.

Ama her ay toner dolumu yaptırıyorum diyorsanız , ya kullandığınız yazıcıyı değiştirin (Toner Dolumuna uygun çip yada reset yazılım sorunu olamayan HP yada Canon Yazıcılarla) ; yada size uygun bir yöntem seçerek çözüm arayınız.Dilerim özet de olsa faydalı bir yazı olmuştur.

Bir tavsiye yada yönlendirme amacı gütmeden , özgün düşünceler ifade edilmiştir.

yazıcı toner reset yazılım sonsuz çipSaygılarımızla.


08.10.2017

Yorum Puan : 10 ; Kişi Sayısı : 10 En yüksek Puan : 10 Sayı : 10
Yorumlar - Yorum Yaz
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler