• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

yazıcıda kağıt sıkışma sorunu problemi çözümü nasıl çıkar ? kağıt neden sıkışır ?

yazıcıda kağıt sıkışma sorunu problemi çözümü  ? yazıcıda kağıt neden sıkışır ? yazıcıya sıkışan kağıt nasıl çıkarılır ? yazıcım kağıt sıkıştırıyor ,

TELEFONDA TEKNİK DESTEĞİMİZ YOKTUR ; LÜTFEN ARAMAYINIZ.

Bu sorunun üç temel sebebi olabilir :


1: yazıcı kağıt alma pateni eskimiş ve deforme olmuştur. Kağıdı alıyor ama sonuca götürecek hamleyi yapamıyordur. Kağıt alma pateni değişir ve sorun çözülür.

2: Tonerli laser yazıcı ise , toner mekanizması tam tur döngüde sıkıntı yaşatıyordur. Toner parçaları değişir yada toner yenilenir ve sorun çözülür. Bu arada lütfen kartuş yada toneri doğru yerleştirdiğinizden , toner haznesine tam oturduğundan emin olunuz. Gerekirse kartuşu çıkarıp tekrar takınız.

3: Üçüncü sebep de , laser yazıcı için uygun kağıt kullanmama nedeni ile ucuz ve gramajı yetersiz kağıtların yol açtığı durumlardır. Kağıt tercihinizi değiştirip kaliteli ve 80 gram klasik kağıtlar kullanarak çözümlemeye çalışmalısınız.


Kağıt alma pateni fiyatÇok nadir olarak , yazıcı fırın ünitesi , belt ünitesi ve fuser (fırın) roller gibi parçalarda oluşacak sıkıntılar da bu duruma etken olabilir. Profesyonel bir laser yazıcı tamir servisten yardım alarak değişim yaptırabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz.

Bazı ucuz muadil toner kasalarında , milimetrik farklılıklar nedeni ile toner kaynaklı yazıcı kağıt sıkışması yaşanabilmektedir. Üzerine gidip laser yazıcıya zarar vermek yerine , laser toneri daha kaliteli bir marka ile değiştirip çözüm aramalısınız.


Yazıcıda kağıt sıkışma sorunu nasıl çözülür ?

İzmir kartuş toner merkezi olarak tüm ürünlerimiz bire bir değişim garantilidir.

0 232 343 46 37

Serdar Özgül , 22.09.2015 , 10 / 10 / 10 / 10
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler