• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Silik lekeli yada sorunlu kağıt basan kağıda iz atan ses çıkaran kartuş tonerin sebebi nedir ?

Silik lekeli yada sorunlu kağıt basan ,kağıda iz atan , ses çıkaran kartuş tonerin sebebi nedir ? yazıcıdaki kağıt almama sorunu nasıl çözülür , drum ünitesi ve değişimi nedir ?Yazıcının ve tonerlerin değişik görevleri olan parçaları mevcuttur.


Yazıcı donanımı sağlam ise , fakat baskı almada sıkıntı yaşıyorsanız , toner parçalarına göz atmakta fayda var.Toneri iki esas mantıkta ele alalım. Baskı tarafı ve atık tarafı.Baskı tarafı , toner manyetik merdane , dolum haznesi , drum ve manyetik merdane bıçağından oluşur. Toner tozunu yayan ve döndüren bir mikser de bulunur.

 toner parçaları

Bu parçaların her birinin bir ömrü var. Bunu akıldan çıkarmamak gerekir.

Toner mekanizması içinde , değişik boyutlarda ve görevlerde çarklar bulunmaktadır.

 toner dişlisi
Bu dişlilerde bir arıza , tozlanma vb sıkıntı olursa tonerden yani yazıcıdan değişik yükseklikte rahatsız edici sesler gelmeye başlar..

Bizim önerimiz , bu aşamada toneri tamit ettirmek vb seçeneklere yönelmeyin . İthal muadil tonerler çok uygun fiyatlara satılıyor ; yada orjinal kasa yenileme toner alarak sorunu kökünden çözün. toner kağıda leke atıyorGelelim tonerin kağıda siyah leke iz atıyor olmasına :Tonerin iki ana kısmı var demiştik.İlk kısım baskı unsurlarının olduğu manyetik drum gibi parçalardı.

Bu parçalar içinde drum ünitesi teflonu incelir, zedelenir yada aşınırsa , kağıda siyah leke şeklinde izler atar , iz atmasa bile görüntü kalitesi düşer , silik baskı görüntüsü alırsınız. Drum değişirse , sorun düzelir.Genelde kağıttaki siyah lekelerin sebebi , toner atık haznesinin dolması ve temizlenme ihtiyacıdır.
 toner çöp haznesiKimi tonerlerde bu hazne yani toner atık haznesi tonerin üzerindedir .

Konica minolta , samsung clp serisi , bazı oki modellerde ise , tonerden bağımsız olarak waste toner box adı altında bir hazne bulunmaktadır.Bu atık haznelerini , toner baskı yaparken , atık tozu boşalttığı bir hazne olarak düşünebilirsiniz. Kirli suyun aktığı bir kanal bir havuz gibi.
Toner dolumu esnasında iyi bir tonerci, bu atık haznesini mutlaka temizler , sanki üretim çıkışı anındaki temizlik ile kullanıcıya teslim edilir. Eğer sadece dolum yapılır , çöp haznesi temizlenmez ise , yeni dolmuş bir toner bile , birkaç sayfa sonra kağıda leke atacaktır.Çünkü çöp doludur ve yeni baskılar neticesinde çöpe atık atılamayacağı için dışarı atmak zorunda kalacaktır. Toner akıttı , doldurttum ama iz atıyor denmesinin sebebi çoğunlukla budur.
Toner çöp bıçağı, zaman içinde deforma olursa , kağıdın aynı yerinde dik çizgiler şeklinde (bıçağın deforme olduğu yerden) iz atmaya başlar. Bıçak değişimi yada uygun fiyatlı muadil toner alımı ile sorun çözülebilir.


En sık rastladığımız kağıda iz atma sebebi , toner drumındaki eskimedir .

silik yada lekeli basan toner sorunu çözümü


Ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşınız. Her türlü çözüm firmamızda mevcuttur.

Selamlar.


Tel :  [532] 666 78 87  (Danışma Ücrete Tabidir)
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler