• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

boğaza balık kılçığı takılması kılçık nasıl çıkar etkili çözüm önerileri

boğaza balık kılçığı takılması kılçık nasıl çıkar etkili çözüm önerileri , boğaza takılan batan saplanan kılçıktan kurtulma yolları nedir ?


İnanılmaz sinir bozucu bir durum.

Kılçık çeşitleri neler önce ordan başlayalım ; boğazınıza hamsi yada istavrit gibi küçük balık kılçığı mı takıldı yoksa levrek yada çupra gibi büyük balık kılçığı mı ? 

boğaza kaçan balık kılçığı nasıl çıkar ?
Eğer boğza takılan küçük balık kılçığı ise , önce telefonun flash ışığı ile aynadan boğazınıza bakın. Görünüyor mu ? Kılçık boğaza yapışmış mı yoksa saplanmış mı ?
Boğaza kaçan genze kaçan balık kılçığı çıkarılması ve çözümü için Öncelikle mutlaka uzman bir doktor dan destek alın.
Acil servise giderek durumu anlatın ; onlar gereken aletlerle steril bir şekilde müdehale edip balık kılçığını rahatça alacaklardır.
boğazıma kılçık saplandı yada takıldı

Siz evde neler yapabilirsiniz?Bal bu işin kilit ve sihirli çözümü:


Buzdolabında , macun kıvamına getirdiğiniz balı kaşık kaşık yutun. Çok değil , iki yemek kaşığı ve parça parça.Bal , kılçığa yapışıp , bulunduğu yerden alarak mideye sindirim için taşır.

EKMEK ÇİĞNEYİP YUTMAYI DENEYİN

Tek sefer yeterli olmayabilir. Bunu gün içinde iki defa tekrarlayın. Balın da zararı olabilir bu nedenle çok abartmayın.
Her bal kürünün ardından, bir dilim ekmeği de yemek suretiyle balık kılçığını bulunduğu yerden kurtarmaya çalışın.
Boğaza takılan saplanan balık kılçığından kurtulmak için ,  balın ardından bir kaşık zeytin yağı ve sonra da bir dilim ekmek.
Şeker vb hastalıklarınız varsa mutlaka bunu yapmadan önce doktorunuza danışın.BALLI EKMEK yöntemiyle birçok defa kılçıktan kurtulmuş insan tanıyorum . Zaten eski insanlar da bunu önerir.
Bir başka takviye yöntem de şu şekildedir : Haşlanmış patates , arkasından bal ve bir dilim ekmek.Eğer bunlar işe yaramadı ise zorlamayın. Psikolojik olarak da kafaya takmayın. En yakın poliklinik yada acil servis derman olacaktır.
KILÇIK , BOĞAZINIZI TAHRİŞ ETMİŞ OLABİLİR :Kılçıktan kurtulduktan sonra bazen saplanmış olduğu yeri tahriş etmiş olması nedeni ile sanki hala oradaymış hissi yada acı hissi devam edebilir. Bu nedenle kendinizi çok yıpratmayın , dinlenin ve sık sık yutkunmak yerine sakince biraz zaman tanıyın.

Psikolojik bir takıntı haline gelmesin. Boğazınız daha da tahriş olabilir aman dikkat.

DOKTORA GÖRÜNMEK EN GÜZELİ VE DOĞRUSU :

İyi bir kulak burun boğaz uzmanı , rontgen çektirerek yada değişik tetkiklerle sorunu tespit edip , sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır.
Bu yazı bir tavsiye değildir. Sadece değişik öngörüleri sunmak ve açıklamak üzere bir yazıdır.

Kartuş toner dolumlarınız için de bizleri arayabilirsiniz :)Çok geçmiş olsun.

Uyarı : Bu yazı bir tavsiye değildir ; yazanı ve yayınlayanı bağlamaz. Doğruluk iddası olmayan , sadece alternatif düşünceleri analiz eden bir inceleme yazısıdır. Burada bahsedilenler , asla uzman bir doktorun teşhis ve uygulamasının yerini tutmaz. Sorumluluk okuyana aittir.


Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?
Linkler ve Makaleler