• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Arabanın hem benzinde hem lpg tüpte tekleme sorunu

Arabanın hem benzinde hem lpg tüpte tekleme sorunu , yada sadece benzinde tekleme titreme çalışmama sorunu çözümü ,


Biliyoruz , çok can sıkıcı bir durum. Fakat çözümü var.


 araba benzindeyken titriyor öksürüyorSize , başıma gelen durumu anlatayım.

1990 Model kartal aracım var. Aldığımdan beri hiç benzinde kullanmadım. Vizeye sokup egzos emisyon işlerini de halledeyim diye yola çıktım. Egzos emisyon için aracın benzinde de çalışması gerektiğini söylediler.

Anahtardan benzine geçiş yapınca, araba gürültülü bir şekilde sallanmaya başladı ve stop etti. Yaklaşık 2 saniye içinde oldu bunlar.


Bana söylenen , uzun süre benzinde kullanmadığım için karbüratörde kurum pislik vb şeyler olduğu , hatta gaz kelebeği kirlenmesi vb teknik ifadelerle anlatarak , özetle bir temizlik yaptırmam gerektiğiydi.

Ben de tamircime gittim. Sağolsun ,her halükarda bu temizliğin gerektiği ama sorunun bundan kaynaklanmadığı bilgisini verdi. Karbüratörü tertemiz yaptı , fren hidroliği , kartal uyumlu hava filtresi vs yenilendi. 

Sorun şuydu :  ben lpg benzin anahtarını , benzine aldığımda, lpg beyninin tüp gaz akışını kesmemesiydi. Anahtar bozuk diye düşündük. Başka bir anahtar ile denedik , sıkıntı geçmedi.

Ben o ara anahtar değişimini izlerken , anahtara giden soketteki iki kablonun orta yerden soyulduğunu , ve siyah ile kırmızı kablonun , üç santim uzunluğunda bir kablo ile köprülenerek birleştirildiğini gördüm.

Bu neden böyle diye sorunca , ustanın bakışları değişti.. "Bu nedir yahu!!" diye söylenmeye başladı , aradaki köprü kabloyu söküp attığında tüm sorun düzelmişti.

LPG benzin Anahtar soketinden bir sürü kablo çıkıyor ve benzin rolesi  , lpg tüp rolesi , lpg beyni gibi yerlere gidiyor .

Neden bilmiyorum , benden önce kullanan kişi , benzin ve lpg kablolarına kısa devre yaptırmış yani anahtarın benzinde yada tüpte olması nerdeyse anlamsızlaşmış.

Tüpteyken sıkıntı yok , her türlü çalışıyor saat gibi ; ama anahtarı ne zaman benzine alsam sıkıntı oluyordu.


Böylece sıkıntı ortadan kalktı ve araç benzinde teklemiyor ,saat gibi çalışıyor şu an..
Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?