• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Izmir-toner-dolum-merkezi/523326054412950

Dünya sağlık örgütünün laser yazıcı ve mürekkepli yazıcılara bakışı

insan sağlığı açısından laser yazıcı ve mürekkepli yazıcı tercihi ?

Dünya nufusu 8 milyara doğru hızla artıyor. Yeni işletmeler , ve özellikle ev kullanıcılarının baskı çözümleri için tercih ettikleri yazıcı sayısı da paralel şekilde artıyor.

Laser ve inkjet printer pazarındaki büyüme , son on yılda yaklaşık bir kat daha büyüdü. Bu da üretici firmaların iştahını arttırıyor ; yeni ürünler ve yeni teknolojik çözümlerle pazardan pay almaya gayret ediyorlar.


 dünya sağlık örgütü laser toner bakış açısı Laser yazıcıların insan sağlığı açısından ne gibi tehditler oluşturduğu konusunda bir çok çalışma ve makale var. Özellikle toner tozunun kanserojen etkileri , dünya sağlık örgütü tarafından özellikle vurgulanıyor . 

Çok ayrıntıya girmeden ifade etmek gerekirse,lazer yazıcıların olumsuz etkilerine karşı , mürekkep teknolojilerinde yani inkjet kartuşlarda sağlanacak gelişmelerin teşviği sözkonusu. Toner tozunun solunması nedeni ile yaşanacak solunum problemleri , ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık sıkıntılarına gebe.

Ve Dünya sağlık örgütü de ( World Health Organisation is called WHO ) sayısı hızla artan laser printer ların , bu olumsuz etkileri + kullanılıp atılan laser toner atıkları nedeni ile rahatsız.

Mürekkep baskılarda , baskı adetleri daha yüksek , çevreye ve insan sağlığına dair olumsuz etkiler ise , laser teknolojilere göre neredeyse yok gibi. Üstelik ekonomik maliyet ise kıyaslanamayacak kadar az.

 dünya sağlık örgütü ve mürekkepli kartuşlar Fakat mürekkepli inkjet kartuşlardan henüz tam randıman alınabilyor denemez. Orjinal kartuş fiyatları uçuyor , üstelik dolar ve euro kurundaki son zamanlardaki artış ndeni ile kartuş toner sarf malzemelerin fiyatları inanılmaz yükseldi.

Ayrıca mürekkep kartuşların dolumları esnasında , uygun mürekkep kullanılmıyor olmasının teknik sıkıntıları var.

  • Baskı koyuluğunda tatmin edici sonuç alınamaması
  • Baskı kafalarının tıkanması
  • Kartuşların mürekkep akıtması
  • Uygun kartuş çipi temin edilememesi sebebi ile yazıcının kartuşları kabul etmemesi gibi sıkıntılarla karşılaşılıyor.

  Son zamanlarda teknomarketlerde sık sık yeni nesil inkjet teknoloji kullanan mürekkepli yazıcılara printerlara rastlıyoruz. Özellikle Hp pro 8100 , 8500 , 8600 , 8610 , 8620 ve Epson , Brother gibi firmaların ürünlerini görmek mümkün.

Çipli inkjet kartuşlar , 2.000 sayfa ile 10.000 sayfaya kadar destek veren baskı ömürlerine sahip ( %5 baskıdoluluk oranı ile).

Özellikle HP 950 XL , 951 XL ve 920 XL kartuşların muadil ürünleri satılmaya başladı. Fakat bu seri kartuşlarda  , chip problemi nedeni ile cihazın kartuşu tanımaması ve hata mesajı ile orjinal ürün istemesi sözkonusu olabiliyor. Bu cihazların resetlenerek kullanılmaları da mümkün fakat yazılımsal sıkıntı oluşturma riski nedeni ile önermiyoruz.

 hp 951 xl muadil kartuş İzmir kartuş toner dolum merkezi ve ithal sıfır muadil kartuş toner satış firması olarak , muadil toner ve kartuşlarda static control ürünleri kullanıyoruz.

Firmanın kendine ait patentli teknolojisi ve pigmentli mürekkebi sayesinde , hem çip hatası yaşanmıyor , hem de baskı koyuluğunda azalma ve kafa tıkanması gibi sorunların önüne geçmiş oluyoruz.


Dünya sağlık örgütünün , baskı çözümlerinde mürekkep teknolojisinin tercih edilmesine dair baskısının hızla artacağını ve inkjet yazıcıların pazardaki payının hızla artacağını düşünüyoruz.

Sağlık her şeyden önce gelir.

Saygılarımızla
Yorumlar - Yorum Yaz


Lazer yazıcı toneri
izmir toner telefon adres ve facebook
Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz ?